Wykaz wód

 

WYKAZ WÓD PZW OKRĘG W ZIELONEJ GÓRZE

Jeziora i wody powyżej 2,0 ha

 

Lp.

Nazwa  wody

Pow.
(ha)

Gmina 

Najbliższa  miejscowość 

 1.

 Basen - zbiornik 

2,2  

Żary

Żary

 2.

 Betonówka - wyrobisko

3,5 

Tuplice

Tuplice

3.

 Betony Duże - 2 zbiorniki

4,6

Nowogród Bobrz.

Nowogród Bobrzański

4.

 Betony Małe - 2 zbiorniki

2,1

Nowogród Bobrz.

Nowogród Bobrzański

5.

 Białe - jezioro

2,9

Świebodzin

Nowy Dworek

6.

 Bliźniaki - 2 wyrobiska

3,5

Trzebiel

Trzebiel

7.

 Bobrze (Poźrzadło) - jezioro

8,3

Łagów

Poźrzadło

8.

 Boczowskie (Rzepinko) - jezioro

13,5

Torzym

Boczów

9.

 Borek(Kosarzyn) - jezioro

64,3

Gubin

Kosarzyn

10.

 Brodzkie (Parkowe) - jezioro

39,5

Brody

Brody Żarskie, Jeziory Dolne

11.

 Brzezie Sulechowskie - 2 glinianki

2,5

Sulechów

Sulechów

12.

 Buczek I -żwirownia

3,9

Szprotawa

Buczek, Leszno Górne

13.

 Buczek II - 3 żwirownie

7,5

Szprotawa

Buczek, Leszno Górne

14.

 Buczyna - wyrobisko

2,8

Lubrza

Buczyna, Zagaje

15.

 Budych - glinianka

3,0

Lubsko

Lubsko

16.

 Chłopskie - jezioro

2,2

Krosno Odrz.

Łochowice, Struga

17.

 Ciche (Majątkowe, Pegieerowskie) - jezioro

3,2

Łagów

Łagów

18.

 Czarna Woda - jezioro

8,6

Łagów

Łagówek

19.

 Czarne (Małe) - jezioro

0,5

Świebodzin

Jordanowo

20.

 Czerwieńsk Surowce - zalew

4,0

Czerwieńsk

Czerwieńsk

21.

 Czyżykowo ( Cisek,Kąpielowe)

24,8

Krosno Odrz.

Szkarka Radnicka

22.

 Dąbie Duże - jezioro

31,8

Dąbie

Dąbie

23.

 Dąbie Małe - jezioro

8,7

Dąbie

Dąbie

24.

 Dęby - starorzecze

4,6

Zabór

Wielobłota

25.

 Długi - wyrobisko

2,5

Tuplice

Tuplice

26.

 Dziarg (Kosobudz Duży) - jezioro

9,4

Łagów

Kosobudz

27.

 Fadom I - żwirownia

12,7

Nowogród Bobrz.

Nowogrod Bobrzański

28.

 Fadom II - żwirownia

2,0

Nowogród Bobrz.

Nowogrod Bobrzański

29.

 Garbicz (Wielicko, Wielkie) - jezioro

34,2

Torzym

Garbicz

30.

 Gajówka - wyrobisko

3,0

Tuplice

Łazy

31.

 Gądkowskie Duże (Wielicko) - jezioro

102,2

Torzym

Gądków Wielki

32.

 Gęstowice Glinianki -  2 wyrobiska

3,0

Maszewo

Gęstowice

33.

 Głębokie (k. Brodów Żarskich) - jezioro

6,5

Brody Żarskie

Brody Żarskie, Proszów

34.

 Głuchów - starorzecze

5,8

Trzebiechów

Głuchów, Głęboka

35.

 Goszcza - jezioro

54,1

Lubrza

Lubrza, Nowa Wioska

36.

 Grabinek - jezioro

6,7

Bytnica

Grabin

37.

 Graniczne - jezioro

42,8

Maszewo

Lubogoszcz, Maszewo

38.

 Grobla - wyrobisko

5,6

Tuplice

Chełmice, Tuplice

39.

 Gryżyce I - 3 żwirownie

8,8

Żagań

Gryzyce, Żagań

40.

 Gryżyce II - 3 żwirownie

26,1

Żagań

Gryżyce, Żagań

41.

 Ilno (Torzymskie)

11,8

Torzym

Torzym

42.

 Jańsko (Stróżka) - jezioro

117,6

Bobrowice

Stóżka, Janiszowice

43.

 Jasień Glinianka - wyrobisko

3,0

Jasień

Mirkowice, Jasień

44.

 Jating (Spalone, Jatnik) - jezioro

9,0

Czerwieńsk

Szklarka Radnicka, Sycowice

45.

 Jelito (Giełt, Giełd, Głębokie) - jezioro

50,5

Krosno Odrz.

Szklarka Radnicka

46.

 Jeziorko (Dzikie) - jezioro

4,9

Torzym

Torzym

47.

 Jeziorno - jezioro

9,5

Nowa Sól

Jeziorna

48.

 Kacza Górka - zalew

3,4

Nowa Sól

Nowa Sól

49.

 Karasienko (Ciemne, Karsienko) - jezioro

19,0

Torzym

Torzym

50.

 Klenica - starorzecze

6,3

Bojadła

Klenica, Kleniczki

51.

 Kochanowo (Lubięcin Duzy, Chełmek) - jezioro

14,9

 Nowa Sól

 Lubięcin, Chełmek

52.

 Kociołek - jezioro

3,9

Świebodzin

Staropole, Nowy Dworek

53.

 Kołkowy - wyrobisko

18,8

Tuplice

Tuplice

54.

 Kosobudz (Kosobudz Mały) - jezioro

5,2

Łagów

Kosobusdz

55.

 Kościelne - jezioro

6,0

Czerwieńsk

Szklarka Radnicka

56.

 Kożuchów - 3 glinianki

2,0

Kożuchów

Kożuchów

57.

 Krępa - starorzecze

13,1

Zielona Góra

Krępa

58.

 Księżno - jezioro

7,7

Świebodzin

Mostki

59.

 Księżycowy - 3 wyrobiska

15,2

Tuplice

Tuplice

60.

 Liny Duże - jezioro

28,0

Kargowa

Liny

61.

 Liwno (Zabór Duży) - jezioro

 26,7

 Zabór

 Zabór

62.

 Lubach (Lubartynia, Tarcza) - jezioro

7,3

Krosno Odrz.

Szklarka Radnicka

63.

 Lubie - jezioro

31,9

Lubrza

Nowa Wioska, Lubrza

64.

 Lubieszów - glinianka

5,5

Nowa Sól

Lubieszów

65.

 Lubięcińskie (Lubięcin Mały) - jezioro

11,1

Nowa Sól

Lubięcin, Chełmek

66.

 Lubińskie - jezioro

22,7

Torzym

Lubin, Boczów

67.

 Lubrza - jezioro

7,7

Lubrza

Lubrza

68.

 Łagowskie - jezioro

84,4

Łagów

Łagów

69.

 Łochowice (Glibiel) - jezioro

26,3

Krosno Odrz.

Łochowice, Struga

70.

 Małomice Glinianka - wyrobisko

6,1

Małomice

Małomice

71.

 Małomice Zalew

9,8

Małomice

Małomice

72.

 Morskie Oko - jezioro

3,8

Wolsztyn

Ruchocki Młyn

73.

 Niemka Duża (Podleśne, Kamieńskie) - jezioro

14,3

Krosno Odrz.

Struga, Łochowice

74.

 Niemka Mała (Leśne, Ciche) - jezioro

5,1

Bytnica

Struga, Łochowice

75.

 Niwa - jezioro

5,4

Brody Żarskie

Proszów, Brody Żarskie

76.

 Nowe (Suche) - jezioro

6,7

Torzym

Torzym

77.

 Nowe Strącze - jezioro

4,6

Sława

Nowe Strącze, Sława

78.

 Nowodworskie - jezioro

2,0

Świebodzin

Nowy Dworek

79.

 Paklicko Wielkie - jezioro

189,9

Świebodzin

Nowy Dworek

80.

 Piaskowe - jezioro

2,5

Torzym

Lubin

81.

 Piaszno (Bronków Mały, Leśne) - jezioro

25,4

Bobrowice

Bronków

82.

 Pław - jezioro

10,1

Dąbie

Pław

83.

 Płytkie - jezioro

3,7

Brody Żarskie

Proszów, Brody Żarskie

84.

 Pniewy - jezioro

5,4

Torzym

Garbicz

85.

 Proszów (Drutów) - jezioro

2,9

Brody Żarskie

Proszów, Brody Żarskie

86.

 Przeprawa Poligonowe - 3 zbiorniki

3,2

Żary

Żary

87.

 Przyborów - starorzecze

33,3

Nowa Sól

Przyborów

88.

 Radno (Paradyjskie) - jezioro

2,5

Świebodzin

Nowy Dworek, Gościkowo

89.

 Ratno (Gądkowskie Małe) - jezioro

32,6

Torzym

Pliszka, Gądkow Wielki

90.

 Ruchocki Młyn - jezioro

2,4

Wolsztyn

Ruchocki Młyn

91.

 Sina Woda - wyrobisko

5,3

Iłowa

Jankowa Żagańska

92.

 Stare Żabno (Gruszwickie) - zalew

3,9

Nowa Sól

Stare Żabno, Stara Wieś

93.

 Staw Rudy - jezioro

3,3

Lubrza

Nowy Dworek, Staropole

94.

 Ścieki - wyrobisko

3,4

Tuplice

Tuplice

95.

 Święte (Krutla) - jezioro

22,7

Wolsztyn

Obra

96.

 Świętno - jezioro

7,4

Wolsztyn

Świętno

97.

 Tarcza - wyrobisko

5,3

Tuplice

Tuplice, Chełmice

98.

 Teresa - wyrobisko

4,0

Żary

Mirostowice Dolne

99.

 Trawno - jezioro

7,1

Torzym

Torzym

100.

 Trzeci Staw (Koserz)

3,4

Nowa Sól

 Modrzyca, Nowa Sól

101.

 Trześniowskie (Ciecz) - jezioro

164,0

Łagów

Łagów

102.

 Turów - żwirownia

31,2

Nowogród Bobrz.

Nowogród Bobrz.Turów

103.

 Tymień (Tym) - jezioro

5,5

Świebodzin

Nowy Dworek

104.

 Wapna Brzezie k. Pomorska - wyrobiska

18,6

Sulechów

Brzezie k. Pomorska

105.

 Wapna Jordanowo -2 wyrobiska

24,1

Świebodzin

Jordanowo

106.

 Wapno Zabór I - wyrobisko

4,3

Zabór

Zabór

107.

 Wapno II Zabór - wyrobisko

4,2

Zabór

Zabór

108.

 Wapno III Zabór - wyrobisko

9,0

Zabór

Zabór

109.

 Wapno IV Zabór - wyrobisko

3,3

Zabór

Zabór

110.

 Wichów -żwirownia

2,9

Brzeźnica

Wichów

111.

 Wilcze (Jasne, Zygmuntowskie) - jezioro

27,7

Torzym

Torzym

112.

 Wójciki - starorzecze

15,7

Czerwieńsk

Wójciki

113.

 Zabór Mały - jezioro

4,2

Zabór

Zabór

114.

 Zamknięte Stany - starorzecze

2,3

Nowa Sól

Stany, Przyborów

115.

 Zbiornik "105" - starorzecze

4,6

Czerwieńsk

Będów

116.

 Ziemlicki - wyrobisko

3,7

Trzebiel

Kamienica, Trzebiel

117.

 Żółty - wyrobisko

2,3

Trzebiel

Kamienica, Trzebiel

 

 RAZEM

1.911,7

 

 

Drobne wody poniżej 2,0 ha

 

Lp.

Nazwa  wody  

Pow.
(ha)

Gmina 

Najbliższa miejscowość 

 1.

 Bagier - glinianka 

1,2  

Wymiarki

Witoszyn, Wymiarki

2.

 Dychów - glinianka

1,8

Bobrowice

Dychów

3.

 Grobla - wyrobisko

1,2

Trzebiel

Chełmice, Tuplice

4.

 Jabłonki - wyrobisko

1,8

Trzebiel

Kamienica, Trzebiel

5.

 Kanał strategiczny

0,7

Świebodzin

Nowy Dworek,Staropole

6.

 Kanał strategiczny

0,8

Świebodzin

Nowy Dworek, Staropole

7.

 Kanał strategiczny

1,2

Świebodzin  Nowa Wioska, Lubrza

8.

 Kocie (Rozdroże) - jezioro

1,8

Krosno Odrz.

Szklarka Radnicka

9.

 Koci Staw (LOK Nowa Sól)

1,3

Nowa Sól

Nowa Sól

10.

 Kożuchów Kąpielisko - zalew

1,6

Kożuchów

Kożuchów

11.

 Mały Czarny - wyrobisko

0,5

Tuplice

Chelmice, Tuplice

12.

 Pod lasem - glinianka

0,8

Kożuchów

Kożuchów

13.

 Polny - wyrobisko

1,6

Tuplice

Łazy

14.

 Potok - wyrobisko

0,7

Przewóz

Potok, Przewóz

15.

 Przytoczki - wyrobisko

1,3

Zabór

Przytoczki

16.

 Sarbia - zbiornik

1,7

Krosno Odrz.

Sarbia

17.

 Świdnica - zalew

1,8

Świdnica

Świdnica

18.

 Tarnów Bycki - doły przyodrzańskie

0,8

Bytom Odrz.

Tarnów Bycki

19.

 Trawienko - jezioro

1,6

Torzym

Torzym

20.

 Wielobłota - starorzecze

0,7

Zabór

Wielobłota

21.

 Wojskowy ("Leśny") - staw

0,9

Żary

Żary

22.

 Wymiarki - 2 glinianki

1,7

Wymiarki

Witoszyn, Wymiarki

23.

 Żagań Cegielnia - glinianka

0,9

Żagań

Żagań

24.

 Żagań Glinianka - wyrobisko

1,5

Żagań

Stary Żagań, Żagań

25.

 Żółty Czarny - wyrobisko

1,1

Trzebiel

Trzebiel

26.

 Zbiornik bez nazwy

1,7

Trzebiechów

Trzebiechów

27.

 Zbiornik bez nazwy

0,6

Żary

Żary

 RAZEM

32,7

 

Uwagi:

- kolor czerwony: łowiska specjalne kół PZW

  - kolor zielony: łowiska specjalne Okręgu PZW

Zbiorniki zaporowe powyżej 20 ha

 

   Lp.

                        Nazwa  wody                    

  Pow.
(ha)

            Gmina             

 1.

 Dychów - zbiornik zaporowy

 100,0 

Bobrowice

 2.

 Krzywaniec - zb. zaporowy

 80,0 

Nowogród Bobrz.

3.

 Raduszec - zb. zaporowy

195,0

Krosno Odrz.

 RAZEM

375,0

 

Rzeki główne z dopływami, zalewy do 20 ha

     Lp.   

Nazwa rzeki         

                            Położenie                  

 Pow. 
( ha)

1.

 Bóbr

od wody dolnej progu w Lesznie Górnym do ujścia do Odry

455,5

2.

 Brzeźnica
 (Boberek)       

w całości

10.6

3.

 Czerna Mała

w całości

10,3

4.

 Czerna Wielka

od ujscia Czernej Małej do ujścia do Bobru

16,7

5.

 Iławka (Bobrzanka)

w całości

6,7

6

 Kanał Bobrowice - Dachów                       

w całości

1,1

7.

 Kanał Borkowski

od wypływu ze żwirowni Turów do ujścia

1,1

8.

 Kanał Dychowski

w całości

67,1

9.

 Kanał Zimna Woda
 (Młynówka Kosierska)

w całości

4,1

10.

 Młynówka Bobrowice

w całości

0,6

11.

 Szprotawa

od ujścia Szprotawicy do ujścia do Bobru

18,0

12.

 Gryżynka

w całości

6,3

13.

 Stare koryto Gryżynki

w całości

1,9

14.

 Kanał Południowy

w całości

1,4

15.

 Odpływ z J. Kościelnego

w całości

0,1

16.

 Ilanka

od wypływu z J. Trawienko do mostu na drodze Starościń - Połęcko

6,5

17.

 Bobrowa Struga

w całości

0,6

18.

 Gniła Obra

od źródeł do mostu poniżej miejscowości Młynisko

9,6

19.

 Kanał Gniła Obra

w całości

1,4

20.

 Kwisa

od jazu w Łozach do ujścia do Bobru

27,5

21.

 Lubsza

w całości

28,0

22.

 Golec

w całości

6,2

23.

 Kanał Młyński

w całości

1,7

24.

 Kurka

w calości

2,8

25.

 Ług

 w całości

4,7

26.

 Rzeczyca

 w całości

3,7

27.

 Szyszyna

 w całości

2,5

28.

 Tymnica (Tyśmienica)

 w całości

2,9

29.

 Uklejna

 w całości

0,9

30.

 Widunia

 w całości

1,0

31.

 Nysa Łużycka

od ujścia Żółtej Wody do ujścia do Odry

214,4

32.

 Skroda

 w całości

12,7

33.

 Obra

 od mostu przy ul. Mostowej w Zbąszyniu do punktu 300 m przed wpływem do J. Lutol

20,4

34.

 Obrzyca

 od mostu drogowego Uście - Tatarka do ujścia do Odry

58,0

35.

 Kanał Borkowski

 w całości

3,1

36.

 Kanał Głuchowski

 w całości z prawą odnogą i rozlewiskiem poniżej przepompowni w Głuchowie

7,8

37.

 Młynówka (Kanał
 Obrzycko)

 w całości

9,3

38.

 Odra

od ujścia Dobrzejówki do ujścia Pliszki 

 2.623,6 

39.

 Biała Woda

w całości

9,2

40.

 Czarna Struga

w całości

18,1

41.

 Czarna Strużka

w całości

4,3

42.

 Kanał Luboński

 od przepustu wałowego do ujścia do Odry

0,2

43.

 Kanał Pomorski

w całości

1,5

44.

 Kanał Wodna

w całości

1,4

45.

 Krzycki Rów

od ujścia Kanału Starego Krzyckiego do ujścia do Odry

11,4

46.

 Ołobok (K. Nietkowicki)

od jazu zalewu nr 10 do ujścia do Odry

11,9

47.

 Solanka

w całości

2,2

48.

 Stara Ochla (Ochlica)

w całości

2,5

49.

 Śląska Ochla

w całości

20,4

50.

 Zaborski Potok

 w całości

1,0

51.

 Zimny Potok (Z. Woda)

 w całości

21,0

 

Wykaz wód krainy pstrąga i lipienia na lata 2006 - 2008

 

Nazwa rzeki

Szczegółowe granice odcinka krainy ryb łososiowatych

Najbliższe miejscowości

Dozwolone przynęty

Bóbr

Od wody dolnej jazu w Lesznie   Górnym do mostu
drogowego w Dziećmiarowicach

Leszno Górne, Szprotawa

Przynęty sztuczne
i roślinne

Bóbr

Od mostu drogowego w Sowinach (dzielnica Szprotawy)
do mostu kolejowego trasy Szprotawa - Żagań

Szprotawa, Małomice, Żagań

Przynęty sztuczne
i roślinne

Kwisa

Odwody dolnej jazu w Łozach do ujścia do Bobru

Trzebów, Małomice

Przynęty sztuczne

Brzeźnica (Boberek)

Od mostu na drodze gruntowej Stanów - Przybymierz
do mostu na drodze Żagań - Nowogród Bobrzański 

Brzeźnica, Przybymierz, Nowogród Bobrzański

Przynęty sztuczne

Młynówka Kosierska
(Kanał Zimna Woda)

Od mostu na drodze Dąbie - Kosierz do ujścia do Bobru

Budynia, Brzeźnica

Przynęty sztuczne

Ilanka
z dopływami

Od ruin młyna Pniów do mostu na drodze Starościn - Połęcko

Pniów, Rzepin

Przynęty sztuczne

Gryżynka

Od źródeł do ujęcia wody na kompleks stawowy
Gryżyna - Grabin

Gryżyna

Przynęty sztuczne

Pliszka

Od ujścia rzeki Łagowa do ruin młyna Zamęt

Poźrzadło, Drzewce

Przynęty sztuczne

 Pliszka

Od ruin młyna Zamęt do mostu w Kosobudkach

Kosobudki

Matecznik, wędkowanie zabronione

 Pliszka

Od mostu w Kosobudkach do wlotu odprowadzalnika ośrodka hodowli pstrąga w m. Pliszka

Kosobudki, Kijewo, Pliszka

Przynęty sztuczne

 Pliszka

Od progu w Sądowie do mostu na drodze Cybinka - Słubice

Sądów, Koziczyn, Urad

Przynęty sztuczne
i roślinne

.... ŻYJ W ZGODZIE Z NATURĄ ....
 

SPONSORZY

KRZYSZTOF STĘPLOWSKI

GRZEGORZ MATUSZEWSKI

ADAM ZAKRZEWSKI

BONIFACY FERĘC

WALDEMAR KARCZ

Reklama
 
 
Jesteś obecnie: 33320 odwiedzający
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=